top of page

Relaxační hlazení a škrabkání  45min.

    Někdy největší potěšení pramení z nejjednodušších věcí.

Už jste někdy cítili tu neuvěřitelnou úlevu a spokojenost, když vám někdo škrábe na hlavě nebo vás hladí po zádech? Možná je to jedna z nejzákladnějších lidských touh – potřeba doteku, která je hluboko zakořeněná v naší DNA. Doteky mají neuvěřitelnou moc. Dokážou uklidnit mysl, zlepšit náladu a dokonce posílit imunitní systém.

    Ale proč je to tak? A jak můžete tuto jednoduchou, ale mocnou formu péče začlenit do svého každodenního života nebo poskytnout svým blízkým?

    1. Pocit bezpečí a důvěry: Když nás někdo škrábe na hlavě nebo hladí po zádech, cítíme se milovaní a chráněni. To vypouští oxytocin, známý jako "hormon lásky", který posiluje sociální vazby a důvěru.

    2. Stres, sbohem!: Hlazení a škrábání pomáhá snižovat hladinu stresového hormonu kortizolu, což přispívá k uvolnění a klidu.

    3. Lepší spánek: Relaxační účinek těchto doteků může vést k hlubšímu a kvalitnějšímu spánku.

    4. Zlepšení krevního oběhu: Jemné škrábání může stimulovat pokožku a zlepšit krevní oběh v dané oblasti, což napomáhá k celkovému zdraví pokožky.       Teď, když víte, jaké výhody to přináší, proč si to nezařadit do rutiny? Myslíte si, že něco tak jednoduchého jako škrábání hlavy může změnit váš den? Vyzkoušejte to a uvidíte. A nezapomeňte, sdílejte tento příspěvek s přáteli, kteří by mohli ocenit malou připomínku, že štěstí může spočívat v jednoduchosti doteku.

Vhodné:

Pro klienty dlouhodobě unavené, nespokojené, v depresi, s návaly úzkosti nebo panického strachu, klienti dlouhodobě podléhající stresu, po nemoci, klienti procházející nějakou krizí a pro klienty, kteří mají rádi sami sebe a své tělo, a chtějí o něj pečovat.

Nevhodná:

Celkové onemocnění, především horečnaté a infekční.

Částečně nevhodná:

Místa postižená kožními záněty nebo plísněmi, pooperační rány, křečové žíly, bradavice …

Po dohodě s lékařem v případě:

Těhotenství, onemocnění cukrovkou, epilepsií. Upozorněte, pokud trpíte nějakou alergií!

S sebou na masáž:

Na masáž není nutné brát si s sebou ručník, osušku nebo přezuvky apod. Pouze si můžete donést vlastní skřipec nebo sponky, pokud Vám vlasy sahají na krk a níž. (Při masáži šíje a zad.)

Používané oleje:

Masážní oleje BEWIT, SALOOS, NOBILIS TILIA

relaxační hlazení a škrabkání v Masáže Arnika Ostrava Poruba
bottom of page